Resident Evil 4'ün iPhone çıkış tarihi aşikâr oldu

Resident Evil 4’ün iPhone çıkış tarihi aşikâr oldu

Apple’ın iPhone 15 serisi lansmanı, taşınabilir aygıtlarda ve PC’lerde konsol seviyesinde AAA oyunlar sunma planlarını ortaya koydu. Resident Evil Village, iPhone için düşen birinci başlıklardan biri oldu ve artık de Resident Evil 4‘ün çıkış tarihi açıklandı.

Resident Evil 4, Capcom tarafından yine yapılmış bir başyapıt olarak karşımıza çıkıyor ve göz alıcı görsel güzelleştirmelerle bir arada öyküde de yenilenmeler sunuyor. Bu başlık, PlayStation, Xbox ve öbür kablosuz denetim aygıtları ile uyumluluk gösteriyor.

Resident Evil 4’ün iPhone çıkış tarihi aşikâr oldu

iPhone için Resident Evil 4, şayet bir denetim aygıtınız yoksa bile, büsbütün özelleştirilebilen yerleşik dokunmatik denetimlerle de rahatlıkla oynanabiliyor. Yani, konsol kalitesinde bir oyun tecrübesini her yerde yaşayabilirsiniz. Resident Evil 4 Remake, iOS 17 yahut daha yeni bir işletim sistemine sahip iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde, tıpkı vakitte M1 çipine yahut daha güçlü bir çipe sahip ve iPadOS 17 yahut daha yeni bir işletim sistemine sahip iPad’lerde oynanabilecek.

Son olarak, M1 yahut daha yeni yonga setlerine sahip MacBook, Mac mini ve Mac Studio aygıtlar da macOS 13 yahut daha yeni bir işletim sistemleriyle Resident Evil 4 Remake’i çalıştırabilir. Oyun, Apple App Store’da ön siparişler için listelenmiş durumda. Oyunu satın almadan evvel denemek isteyenler için fiyatsız bir demo da mevcut. Oyunun satış fiyatı 59.99 Amerikan Doları olarak belirlenmiş ve ek olarak bir DLC genişletmesi 19.99 Amerikan Doları karşılığında listelenmiş.