Realme GT5 Pro'nun tasarımı onaylandı

Realme GT5 Pro’nun tasarımı onaylandı

Realme, büyük bir merakla beklenen amiral gemisi modeli Realme GT5 Pro’nun 7 Aralık’ta piyasaya sürüleceğini resmi olarak duyurdu. Şirket, Realme GT5 Pro’nun tasarım ayrıntılarını gösteren birtakım görselleri paylaştı.

Telefon, etrafında yapısal bir metal halka bulunan dairesel bir kamera modülü dizaynına sahip. Bu tasarım, Oppo Find X6 Pro’ya benziyor, lakin dört kamera kurulumuna sahip. Oppo’nun bu amiral gemisi modelinde olduğu üzere, Realme GT5 Pro da kamera modülünün etrafında yapısal bir metal halkaya sahip ve epey şık görünüyor.

Realme GT5 Pro’nun tasarımı onaylandı

Arka panele baktığımızda, deri kaplama dikkat çekiyor. Orta çerçeve, harika duralümin gereçten yapılmış ve bu da düşme direncini %40 oranında artırdığı bildiriliyor. Bu gerecin, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinde kullanılan titanyum alaşımı gibi yüksek kaliteli materyallerin gücünü aştığı söyleniyor. Orta çerçeve düz bir dizayna sahip fakat elinizi rahatsız etmeyecek formda tasarlanmış. Görsellerden de bu ayrıntısı görebilirsiniz.

Ön tarafa geldiğimizde, parlaklığı manuel olarak 1000 nit’e kadar ayarlayabileceğiniz bir BOE paneli görüyoruz. Fakat, örneğin dış yer şartlarında 1600 nit parlaklığa kadar çıkabiliyor. Ve artık reklam gerecine geçiş yapalım – panel, makul senaryolarda, örneğin parlak ortam şartlarında HDR görüntü oynatılırken, 4500 nit mahallî tepe parlaklığa ulaşabiliyor. Bu, ekranın küçük bir kısmının belli durumlarda 4500 nit bedeline ulaşabileceği manasına geliyor.