Realme, 5 yılda 200 milyondan fazla telefon sevkiyatı gerçekleştirdi

Realme, 5 yılda 200 milyondan fazla telefon sevkiyatı gerçekleştirdi

Realme, Çinli akıllı telefon üreticisi, kuruluşundan bu yana yalnızca beş yıl geçmesine karşın 200 milyondan fazla telefon sevk etme konusunda kıymetli bir muvaffakiyete imza attı. BBK Electronics’in bir kesimi olan şirket, bu kilometre taşına bu yılın ikinci çeyreğinde ulaştı. Counterpoint Research’ten alınan bilgilere nazaran Realme, bu başarıyı elde eden en süratli beşinci akıllı telefon üreticisi oldu ve Vivo, Huawei, Samsung ve Apple’ı takip etti.

Özellikle dikkat çeken nokta, Realme’in bu başarıyı çoğunlukla Çin dışındaki pazarlarda gerçekleştirmiş olması. Ayrıyeten, şirket, rekabetçi akıllı telefon sanayisinde global bir oyuncu haline geldi ve süratli büyümesi onu en üst seviye akıllı telefon markaları ortasında konumlandırdı.

Realme, 5 yılda 200 milyondan fazla telefon sevkiyatı gerçekleştirdi

Realme’in Pazarlama Müdürü Xu Qi, şirketin muvaffakiyetleri konusunda gurur duyduğunu belirterek, “700’den fazla akıllı telefon markası olduğu bir devirde var olduk. Son beş yıldır dünyanın en güzel 10 markası ortasında olmayı başardığımız için son derece gururluyuz” dedi. Counterpoint Research’ın bilgilerine nazaran, telefon markalarının sayısı 2017’de 700’den fazla iken, Eylül ayında 250 civarına düştü. Realme’in bu rekabetçi ortamda yalnızca hayatta kalmakla kalmayıp, gelişmesini sürdürmesi stratejik yaklaşımını vurguluyor.

Şu anda Realme, yakında piyasaya sürülecek olan premium akıllı telefonu Realme GT 5 Pro ile premium akıllı telefon segmentinde rekabet etmeye hazırlanıyor. Bu aygıt, Qualcomm’un en yeni yüksek uç çipi Snapdragon 8 Gen 3 ve Sony’nin yeni Lytia kamera sensörünü içeren birinci akıllı telefonlar ortasında yer alacak. Karşılaştırmada, Xiaomi yakın vakitte Snapdragon 8 Gen 3 ile çalışan Xiaomi 14 Pro’yu piyasaya sürdü ve bu da akıllı telefon sanayisindeki ağır rekabeti ve teknolojik ilerlemeleri vurguluyor. Realme bu muvaffakiyetini kutlarken, daima değişen akıllı telefon pazarında izlenmesi gereken dinamik bir oyuncu olarak kalmaya devam ediyor.

Bu kilometre taşı, Realme’in kaliteli aygıtlar sunma konusundaki taahhüdünü ve dinamik bir sanayi görüntüsünde başarılı bir formda yol alabilme yeteneğini vurguluyor ve gelecekte daha fazla muvaffakiyet için sahneyi hazırlıyor.