PC kullanıcılarına GTA 6 darbesi! PC'ye gelmesi yıllar alabilir!

PC kullanıcılarına GTA 6 darbesi! PC’ye gelmesi yıllar alabilir!

Rockstar Games‘in uzun müddettir beklenen oyunu Grand Theft Auto 6‘yı (GTA 6) heyecanla bekleyen PC kullanıcılarına makûs haber geldi. Oyunun fragmanının yayınlanması ve çıkış tarihinin 2025 olarak duyurulmasının akabinde, GTA hayranları ortasında merakla beklenen bir öbür ayrıntı da oyunun hangi platformlara geleceği idi. Fakat yapılan açıklamalara nazaran, GTA 6’nın birinci evrede yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkacağı belirtildi, bu da PC kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

PC kullanıcılarına GTA 6 darbesi! PC’ye gelmesi yıllar alabilir!

Daha sonra eski bir Rockstar animatörü olan Mike York’un yaptığı yorumlar, PC kullanıcılarını daha da endişelendirdi. York, GTA 6’nın PC’ye gelmesinin uzun vakit alabileceğini tabir etti. Bu açıklama, oyunun 2026’nın sonlarına kadar PC platformu için hazır olmayabileceği spekülasyonlarına yol açtı. Elbette bu süreçte yaşanacak gelişmeler ve Rockstar’ın siyasetlerindeki değişiklikler, oyunun PC platformuna gelme sürecini etkileyebilir.

GTA serisi, uzun yıllardır PC platformunda büyük bir hayran kitlesine sahipti ve oyunun PC’ye geç gelmesi, bu kullanıcı kitlesini olumsuz etkileyebilir. Lakin, geliştiricilerin oyunu optimize etme ve daha fazla özellik eklemeye odaklandıkları bir süreçte, PC kullanıcılarına daha geç ulaşılması bazen kaçınılmaz olabiliyor.

GTA 6‘nın PC‘ye geç gelme ihtimali, PC oyuncuları ortasında tartışmalara neden oldu. Kimi oyuncular, oyunun daha geç gelmesinin kalite açısından olumlu bir tesir yapabileceğini düşünürken, öbürleri ise bu beklemenin hayal kırıklığına yol açtığını söz ediyor. Fakat, net bir tarih olmamakla birlikte, PC kullanıcıları için GTA 6’nın beklenenden daha uzun bir müddet boyunca erişilememesi, şu anda gündemde olan en büyük problemlerden biri olarak öne çıkıyor.