OpenAI ChatGPT için çok beklenen özelliği erteledi!

OpenAI ChatGPT için çok beklenen özelliği erteledi!

OpenAI, CEO Sam Altman ile yollarını ayırmasının akabinde ChatGPT’yi merkez alan çalışmalar yapmaya devam ediyor. Fakat yapılan son açıklama kullanıcıların keyfini biraz kaçırdı desek herhalde yanlış olmaz. Kelam konusu duyuruda, kullanıcılara özel GPT modelleri geliştirmeleri ve bu modelleri sunmalarını sağlayacak olan GPT Store özelliğinin ertelendiği duyuruldu. Şirket, bu özelliğin lansmanını 2024 yılının birinci aylarına erteleyerek, daha sağlam ve sağlam bir hizmet sunma maksadını taşıdığını belirtti.

GPT Store özelliği, kullanıcılara kendi özel lisan modellerini oluşturma ve bu modelleri başka kullanıcılarla paylaşma imkanı tanıyacaktı. Fakat şirket, bu özelliğin daha fazla test ve geliştirme sürecine muhtaçlık duyduğunu düşündüğü için lansmanı erteleyerek kullanıcı güvenliği ve tecrübesini öncelikli hale getiriyor.

OpenAI ChatGPT için çok beklenen özelliği erteledi!

OpenAI’nin2024 yılının birinci aylarını işaret etmesi, şirketin geliştirme sürecinde titiz bir yaklaşım benimsemeyi ve kullanıcılar için en âlâ hizmeti sunmayı amaçladığını gösteriyor. Bu müddet zarfında, ChatGPT’nin mevcut kullanıcılarına yönelik güncellemeler ve iyileştirmelerin de devam edeceği belirtiliyor. Şu anda tanınan sohbet botunun oturmuş bir yapıda olması, şirket açısından önemli bir avantaj. Çünkü bir mühlet daha çok değerli bir özellik eklemeden de işler ilerleyebilir.

Kullanıcıların bu erteleme kararına nasıl reaksiyon vereceği ve GPT Store’un 2024’teki lansmanının şirketin stratejik maksatlarını nasıl etkileyeceği, OpenAI’nin ilerleyen süreçte nasıl bir yol izleyeceğini belirlemede kıymetli olacak. OpenAI, kullanıcılarını güncellemelerle tertipli olarak bilgilendirmeye devam ederken, ChatGPT’nin geleceğine dair beklentiler giderek artıyor.