OnePlus 12R, global pazar için hazır

OnePlus 12R, global pazar için hazır

OnePlus, amiral gemisi akıllı telefonu OnePlus 12’nin lansmanına hazırlanıyor. Lakin şirketin radarında yalnızca bu aygıt yok. Daha uygun fiyatlı bir varyant olan OnePlus 12R de geliştirilmekte ve Ocak ayının sonunda Hindistan’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

OnePlus 12R, Singapur’un IMDA sertifikasyon platformunda görüldü ve model numarası (CPH2609) ile 5G, WiFi, Bluetooth ve NFC bağlantı takviyesini doğruladı. Listeleme çok fazla detay sunmasa da, yakın bir vakitte global bir lansmana işaret ediyor. Yakın vakitte yapılan bir global pazarlama kampanyası, OnePlus 12R’ın lansman tarihini ezkaza sızdırdı ve Hindistan’da 23 Ocak’ta piyasaya sürüleceğini öne sürdü. Bu tarih resmi olarak doğrulanmamış olsa da, duyumcu Max Jambor da Ocak ayının ikinci yarısında bir lansman olacağını işaret ediyor.

OnePlus 12R, global pazar için hazır

OnePlus 12R‘ın özellikleri hakkında şimdi fazla bilgi bulunmuyor, lakin OnePlus Ace 3’ün yine markalanmış bir versiyonu olması bekleniyor. Tasarım açısından, OnePlus 11R’a benzemesi ve kimi değerli iyileştirmeler içermesi bekleniyor. Kaputun altında, OnePlus 12R’ın Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi barındırması ve kutudan Android 14 tabanlı OxygenOS 14 ile çalışması söylentiler ortasında. Ayrıyeten, 1.5K çözünürlüklü ve 120Hz yenileme süratli 6.7 inçlik bir AMOLED ekran içermesi bekleniyor.

Arka kamera kurulumunun, 50MP OIS ana sensör, 8MP ultra geniş sensör ve 32MP telefoto sensör içermesi mümkün. Selfie için de 16MP ön kamera bekleniyor. Paketin tamamlanması için, 5400mAh batarya ve 100W kablolu süratli şarj dayanağı bulunuyor.