OnePlus 12, 2024 başında öteki eserlerle birlikte piyasaya sürülecek

OnePlus 12, 2024 başında öteki eserlerle birlikte piyasaya sürülecek

Bugün OnePlus, Çin’de en son amiral gemisi telefonu OnePlus 12’yi tanıttı. OnePlus 11’in halefi olarak gelen bu aygıt, evvelki modele nazaran kıymetli yükseltmeler sunuyor. Her zamanki üzere, bu akıllı telefon global pazarlara da yolunu bulacak. Marka, artık de OnePlus 12‘nin Çin dışındaki lansman takvimini sutil bir formda açıkladı. Amiral gemisi aygıtın kesin lansman tarihi daha evvel sızdırılmıştı.

OnePlus resmi olarak en son kuşak amiral gemisi OnePlus 12’nin 2024’ün başlarında piyasaya sürüleceğini onayladı. Şirket, kesin lansman tarihini açıklamadı. Lakin, daha evvel kazara sızdırılan global pazarlama kampanyası malzemesi, 23 Ocak lansman tarihine işaret ediyor.

OnePlus 12, 2024 başında öbür eserlerle birlikte piyasaya sürülecek

OnePlus 12‘nin lansman takviminin yanı sıra, marka, bu amiral gemisi akıllı telefonun global pazarda başka aygıtlarla birlikte sunulacağını da belirtti. Bunların OnePlus 12R, OnePlus Buds 3 ve OnePlus Watch olması bekleniyor. Bu üç aygıtın hepsi sızdırılan renderlarda yer aldı. OnePlus 12R, sadece Çin’e mahsus olan OnePlus Ace 3’ün tekrar markalanmış bir versiyonu. Orta segment bu eser de global pazarlarda satışa sunulabilir.

Bu yılın başlarında, OnePlus 11 öbür birçok aygıtla birlikte duyurulmuştu. Bunlar ortasında OnePlus 11R, OnePlus Buds 2 Pro, OnePlus Pad ve daha fazlası vardı.

OnePlus 12‘ye gelince, tasarımı evvelki modelle tıpkı. Kıymetli yükseltmeler ortasında BOE tarafından sağlanan kavisli OLED ekran ile 4.500 nit azamî parlaklık, Snapdragon 8 Gen 3, bir periskop lens, 24GB’a kadar RAM ve 1TB depolama alanı ve 50W kablosuz şarj özellikli 5.400mAh pil bulunuyor.