Öğrencilere fırtına ve kar tatili müjdesi! Pazartesi okullar tatil!

Öğrencilere fırtına ve kar tatili müjdesi! Pazartesi okullar tatil!

Geçtiğimiz hafta tüm yurtta tesirli olması beklenen bir kar yağışı alarmı verilmişti. Ancak beklenen tam manasıyla gerçekleşmedi ve kar tüm yurt yerine aşikâr kısımlarda tesirli oldu.

Kar yağışından fazla geçtiğimiz hafta tüm yurtta tesirli olan ve suratı kimi bölgelerde saatte 80 km’yi aşan rüzgarlar hayatı felç etti. Bu rüzgarlar nedeniyle pek çok vilayette eğitime orta verilmesi kararlaştırılmıştı. Hakikaten tıpkı durum yarın yani Pazartesi de yaşanacak üzere görünüyor.

Öğrencilere fırtına ve kar tatili müjdesi! Pazartesi okullar tatil!

Meteoroloji uzmanları Pazartesi günü fırtınamsı rüzgarın bilhassa denize kıyısı olan kentlerde hayatı felç edebileceği tarafında ihtarlarda bulundu. Bu rüzgarın birtakım bölgelerde ağaç devrilmeleri ve çatı uçmalarına neden olabileceği belirtildi.

Bu ikazların dikkate alınmasıyla Pazartesi günü birtakım vilayet ve ilçelerde okulların tatil edilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Muhtemelen bu akşam Twitter’da ya da haber kanallarında birtakım bölgelerde okulların tatil edildiğine dair haberler görebiliriz.

Dip not olarak belirtelim. Hali hazırda ülkenin doğusunda pek çok vilayette sıcaklık 0’ın altında eksi derecelere inmiş durumda. Kimi ilçelerde okullarda eğitime zarurî bir ara verilmesi kelam konusu. Tekrar bu haberleri de toplumsal medyadan takip edip, siz pahalı okurlarımızla paylaşacağız.