Nubia Z60 Ultra iPhone 15 Pro Max'te bile olmayan kamera özellikleriyle gelecek

Nubia Z60 Ultra iPhone 15 Pro Max’te bile olmayan kamera özellikleriyle gelecek

Nubia, aralık ayında yeni kuşak amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya süreceğini doğruladı. Aygıtın resmi ismi Nubia Z60 Ultra olarak açıklandı. Bu aygıt son birkaç haftadır haberlerde yer alıyordu. Birkaç gün evvel, aygıtın ana özellikleri hakkında bilgi sahibi olduk. Artık ise muteber bir kaynak, bu telefonun kamera özelliklerini paylaştı.

Nubia Z60 Ultra‘nın, selefi Nubia Z50 Ultra üzere art tarafta üçlü kamera kurulumuna ve ön tarafta ekran altı selfie kamerasına sahip olacağı belirtiliyor. Kaynak, art tarafta kullanılacak sensörlerin de farklı olacağını açıkladı.

Nubia Z60 Ultra iPhone 15 Pro Max’te bile olmayan kamera özellikleriyle gelecek

Bu kaynağa nazaran, aygıt iki adet 50MP sensör ve 64MP OmniVision OV64B periskop ünitesine mesken sahipliği yapacak. Daha evvelki bir sızıntı, ana 50MP kameranın 1/1.56 inç sensöre sahip olacağını öne sürmüştü. İkinci 50MP atıcı ise 1/1.55 inç boyutunda olacak ve geniş açılı lens ile eşleştirilecek.

Ayrıca, akıllı telefonun 1.5K düz OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Aygıtın 6.000mAh pil kapasitesine sahip olacağı ve 80W kablolu şarj takviyesi taşıyacağı söyleniyor. Son olarak, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipi ile güçlendirilecek ve başka yüksek uç telefonlar üzere Android 14 ile başlayacak. Bu, Ekim ayında aygıtın Geekbench listesinde doğrulandı.

Aralık ayının başlamasıyla birlikte, önümüzdeki günlerde Nubia’nın Z60 Ultra’nın ana özelliklerini ayrıntılandıran resmi tanıtımlarını bekliyoruz. En kıymetlisi, şirketin lansman tarihini çok yakında açıklamasını bekliyoruz.