Nokia yeni kablosuz kulaklığını satışa sundu

Nokia yeni kablosuz kulaklığını satışa sundu

Nokia, yeni modeli Nokia Clarity Earbuds 2+‘ı faal gürültü engelleme, su sıçramalarına karşı dayanıklılık ve kesim başına 7 saate varan pil ömrü üzere özelliklerle piyasaya sürdü. Şarj kutusu da dâhil edildiğinde pil ömrü 35 saate kadar çıkıyor. Yeni kulaklıklar ayrıyeten gelişmiş kablosuz ses kalitesi sunuyor.

Nokia Clarity Earbuds 2+ modeli Qualcomm S3 Ses platformunu ve aptX teknolojisini kullanıyor. Kulaklıklar, Qualcomm cVc yankı iptali ve gürültü bastırma teknolojisi ile daha net arama kalitesi vaat ediyor. Kulaklıkların boyutları 35 x 23 x 16 mm ve tartısı 4 gram iken, şarj kutusunun boyutları 50 x 62 x 29 mm ve tartısı 42 gramdır. Kulaklıklar Bluetooth 5.2 temasını destekliyor ve USB-C aracılığıyla şarj oluyor. Her bir kulaklıkta 48 mAh, şarj kutusunda ise 500 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor.

Nokia yeni kablosuz kulaklığını satışa sundu

Nokia Clarity Earbuds 2+ modeli pembe, mor ve gri renk seçenekleri ile geliyor. Şarj kutusuyla birlikte kullanıldığında toplamda 35 saate kadar oynatma mühleti sunuyor. Yeni Nokia ses aksesuarının etkileyici istikametlerinden biri de, faal gürültü engellemeye karşın kulaklıkların 35 saate kadar oynatma müddeti sunabilmesi. Aygıt, %60 oranında geri dönüştürülmüş plastik materyalden üretilmiş. Nokia Clarity Earbuds 2+ modeli IPX4 derecesiyle su sıçramalarına karşı sağlamdır ve spor yaparken ya da yağmur altında dışarıda kullanım için uygundur.

Google Süratli Eşleştirme teknolojisi, Nokia Clarity Earbuds 2+ kulaklıkların Android aygıtlarla sıkıntısız bir biçimde eşleşmesini sağlıyor. Ayrıyeten Clarity Earbuds 2+‘ın birebir anda iki aygıtla bağlanabilmesi mümkün.

Birleşik Krallık’ta Nokia Clarity Earbuds 2+ modelinin fiyatı 79,99£ iken, Avrupa Birliği’nde 92€ olarak satışa sunuluyor. Nokia Clarity Earbuds 2+ ayrıyeten Hindistan üzere öteki pazarlarda da mevcut.