Microsoft'ta Office 2024 sesleri yükseliyor

Microsoft’ta Office 2024 sesleri yükseliyor

Microsoft, son vakitlerde abonelik tabanlı yazılımlara odaklanmışken, 2024’te yeni bağımsız bir Office sürümü çıkaracağı istikametinde sürpriz bir haber geldi. Şu anda geliştirme kademesinde olan ve yılın üçüncü yahut dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen bu yeni sürüm, Office 2024 olarak isimlendiriliyor.

Bu atak, Microsoft’un bulut tabanlı Microsoft 365 hizmetine artan vurgusu ortasında gerçekleşiyor. Microsoft 365, Word, Excel, PowerPoint ve öteki Office uygulamalarının en son sürümlerine aylık yahut yıllık bir fiyat karşılığında erişim sunuyor.

Microsoft’ta Office 2024 sesleri yükseliyor

Ancak, şirketin tek seferlik satın alma yerine daima abonelik fiyatlarını tercih eden kullanıcılar ortasında bağımsız Office sürümlerine devam eden talebi tanıdığı görülüyor.

Office 2021’in eserin son daima lisans sürümü olacağı spekülasyonlarına karşın, şirketin planları aksini gösteriyor. Office 2024’ün varlığı birinci olarak Microsoft Office’in Click-to-Run (C2R) sürüm API’sindeki bir iç önizleme yapısında ortaya çıktı.

Office 2024’ün içereceği özellikler ve iyileştirmeler hakkında spesifik ayrıntılar şimdi bilinmiyor. Lakin, yeni sürümün Microsoft 365 abonelerine sunulan birtakım özellikleri içereceği mümkün.