iQOO 12'nin çeşitli varyantları görüldü

iQOO 12’nin çeşitli varyantları görüldü

iQOO, Çin’de 7 Kasım’da amiral gemisi iQOO 12 serisini tanıtmaya hazırlanıyor. Bu seri hem standart hem de Pro varyantlarını içeriyor. Serinin tanıtımı için Weibo üzerinde promosyon faaliyetleri başlamış bulunuyor. Son vakitlerde, iQOO’nun bir eser yöneticisi iQOO 12 Pro‘nun BMW M Motorsport sürümünün görsellerini paylaştı.

Bugün, iQOO resmi olarak iki Motorsport sürümünün dış dizaynlarını tanıttı: iQOO 12 Pro Beyaz Efsane Sürümü ve iQOO 12 Siyah Yarış Sürümü. Bu dizaynlar, klasik siyah-beyaz renk şemasıyla spor özelliklerini ön plana çıkarıyor ve tüketiciler ortasında büyük bir ilgi uyandırıyor.

iQOO 12 Siyah Yarış Sürümü, “bin mil deliği”nden esinlenerek klasik düz sınırlardan ve düz yüzeylerden sapıyor. Bu sürümün dikkat çeken özelliği, renk oranı ayarları ve hassas işçilikle üretilen Florit AG cam gerecin kullanılması. Bu materyal seçimi, aygıta metal çerçeve ve düz kenarlı bir tasarım ile birlikte lüks ve dokunsal bir his kazandırıyor.

iQOO 12’nin çeşitli varyantları görüldü

Öte yandan, iQOO 12 Pro Beyaz Efsane Sürümü, şık bir etiket tasarımı ve minimalist Paris çivi alt deseniyle eşsiz bir üç renkli desene sahip. Bu tasarım anlayışı, porselen emaye dokusu ve cam gereç ile birlikte saf ve sofistike bir hava yayıyor.

Siyah ve beyaz sürümlerinin yanı sıra, serinin yeni renk seçenekleriyle süet materyal varyantını da sunması bekleniyor.

Teknik özelliklere gelirsek, iQOO 12‘nin 1.5K düz AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor, Pro model ise 2K kavisli bir AMOLED ekranla gelebilir. Her iki modelin de 144Hz yenileme suratına, OIS’li 50MP ana kameraya ve 120W kablolu şarj dayanağına sahip olması bekleniyor. Aygıtların Qualcomm’un amiral gemisi yonga seti Snapdragon 8 Gen 3 ile güçlendirileceği düşünülüyor.

Standart modelin bir telefoto lens içermesi beklenirken, Pro sürümünde bir periskop ünitesi olabileceği düşünülüyor. iQOO 12 ve iQOO 12 Pro’nun pil kapasitelerinin sırasıyla 5.000mAh ve 5.100mAh olması bekleniyor.