iQOO 12 serisinin tüm özellikleri netleşti

iQOO 12 serisinin tüm özellikleri netleşti

Çinli akıllı telefon üreticisi iQOO, teknoloji dünyasını heyecanlandıran yeni amiral gemisi modelleri iQOO 12 ve iQOO 12 Pro’yu tanıtma hazırlığı içinde. Bu aygıtlar, Qualcomm’un en yeni yonga seti Snapdragon 8 Gen 3 ile güçlendirilmiş durumda. Tanıtıma kısa bir mühlet kala, iQOO aygıtlar hakkında birtakım ayrıntıları paylaştı. İşte bu aygıtlar hakkında şu ana dek bildiklerimiz.

iQOO, amiral gemisi modellerinde dikkat alımlı tasarım değişiklikleri yaparak, yeni jenerasyon bir estetik anlayışını benimsiyor. Paylaşılan tanıtım görselleri, aygıtların gerisinde yuvarlak köşelere sahip kare halinde bir kamera modülüne yer verdiklerini gösteriyor.

iQOO 12 serisinin tüm özellikleri netleşti

Bu modülde VCS+ yazısı ile üç kamera yer almakta ve sağ tarafta dikey taraflı, hap halinde bir LED flaş bulunuyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerinde cam art kapak, kırmızı renkte ise deri art kapak olmak üzere, üç farklı renk seçeneği ile tüketicinin beğenisine sunulacak olan iQOO 12, IP64 sertifikası ile suya ve toza karşı direnç gösterirken; iQOO 12 Pro ise daha üstün bir muhafaza sunan IP68 sertifikasına sahip.

Her iki aygıt da 6.78 inç büyüklüğünde, 144Hz tazeleme oranına sahip etkileyici bir ekran ile geliyor. iQOO 12, BOE tarafından sağlanan düz bir ekrana ve 1.5K çözünürlüğe sahip. Aygıt 3000 nit’lik piksel parlaklık ve 2160Hz PWM karartma özelliği sunacak. Öte yandan iQOO 12 Pro, Samsung tarafından sağlanan kavisli kenarlı bir E7 AMOLED ekrana sahip ve 2K çözünürlük vaat ediyor. 2700 nit piksel parlaklık ve 1440Hz PWM karartma özelliğine sahip olacak olan Pro modelde, inançlı erişim için optik ekran içi parmak izi okuyucusunun bilakis, daha süratli ve yanlışsız olan ultrasonik ekran içi parmak izi sensörü bulunacak.