iQOO 12, oyun tecrübesi için de büyük vaatler sunuyor

iQOO 12, oyun tecrübesi için de büyük vaatler sunuyor

iQOO, iQOO 12 ve iQOO 12 Pro akıllı telefonlarının lansmanını 7 Kasım’da Çin pazarında yapmayı planlıyor. Bu aygıtların Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle geleceği katılaştı. Lakin, lansman tarihi yaklaşırken telefonlarla ilgili çeşitli duyumlar ortaya çıkıyor ve bu duyumlar, telefonların özellikleri ve tasarımı hakkında ipuçları veriyor. Çinli duyumcular, iQOO 12 hakkında kimi kıymetli bilgiler paylaştı.

Yeni sızan bilgilere nazaran, iQOO 12, Q1 ekran işlemciyle desteklenen 144Hz yenileme suratına sahip bir ekrana sahip olacak. Bu ekran işlemci, donanım hızlandırma ve ışın izleme yetenekleri sayesinde gerçekçi aydınlatma, yansımalar ve gölgelendirmeler sağlayarak oyun tecrübesini daha sürükleyici kılacak. Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip bu aygıt, iQOO aygıtında şimdiye kadar kullanılan en büyük doğrusal motora sahip olacak. Bu motor, evvelki modellere nazaran neredeyse iki kat daha büyük olan 1016 X-eksen motoru. Ses tutkunları için aygıt, simetrik olarak yerleştirilmiş çift hoparlörlerle donatılacak.

iQOO 12, oyun tecrübesi için de büyük vaatler sunuyor

Tasarım açısından, iQOO 12 sağ açılı metal bir orta çerçeveye ve plastik olmayan bir brakete sahip olacak. Daha evvelki duyumlar, aygıtın IP64 sertifikalı toz ve suya dayanıklılık sunacağını belirtiyordu. Bu tasarım yükseltmeleri, iQOO 12’nin sağlam ve sağlam bir yapıya sahip olacağına işaret ediyor.

Son periyotta, iQOO 12’nin klâsik bir telefoto kamera mı yoksa bir periskop telefoto kamera mı içereceği konusunda net bir bilgi bulunmuyordu. Fakat en son sızan bilgilere nazaran, iQOO 12, yeni bir imaj sürece algoritması ile birlikte 64 megapiksel OV64B periskop telefoto lense sahip olacak. Bu periskop telefoto lens, telefonun fotoğrafçılık özelliklerini artırabilecek biçimde yüzde 30 daha büyük olacak. Gösterilen fotoğraf, iQOO 12’den alınmış sav edilen bir kamera örneği. Bu ortada, aygıtın 50 megapiksel OmniVision OV50H ana kameraya sahip olduğunu belirtmekte yarar var.