iPhone SE 4'ün özellikleri muhakkak olmaya başladı

iPhone SE 4’ün özellikleri muhakkak olmaya başladı

2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen iPhone SE 4‘ün, iPhone 14’e benzeri bir dizayna sahip olacağı, Face ID ve USB-C portu içereceği istikametinde yeni bir söylenti ortaya çıktı. MacRumors’tan gelen bu söylentiye nazaran, Apple, iPhone 14 şasisinin modifiye edilmiş bir versiyonu ile yeni bir iPhone SE üzerinde çalışıyor. Bu, yeni iPhone SE’nin 6.1 inçlik bir ekran ve Face ID için kullanılan TrueDepth kamera sistemi için bir çentik içereceği manasına geliyor.

iPhone SE 4 hakkında dolaşan söylentilere nazaran, aygıtın tartısı 165 gram olacak ki bu da iPhone 14’ten 6 gram daha hafif. Karşılaştırma yapmak gerekirse, iPhone 14’ün boyutları ve yükü şöyle: 146.7 mm x 71.5 mm x 7.80 mm, 172 gram. iPhone SE 3 ise 138.4 mm x 67.3 mm x 7.3 mm ölçülerinde ve 144 gram tartısında.

iPhone SE 4’ün özellikleri aşikâr olmaya başladı

iPhone SE 4 ile iPhone 14 ortasındaki en önemli farklardan birinin art kamera sistemi olması bekleniyor. iPhone SE 4’ün tek art lensine sahip olacağı söylenirken, iPhone 14 ise iki art lense sahip. Lakin, iPhone SE 4’ün 48 megapiksellik ana kamera lensine sahip olacağı, bu lensin temel iPhone 15 modelindeki ana kamera lensiyle tıpkı olacağı tez ediliyor. Ayrıyeten, iPhone 15 Pro’da bulunan ve çeşitli vazifeleri yerine getirmek için programlanabilen özelleştirilebilir bir düğme olan Action Button’ın iPhone SE 4‘te de bulunacağı söyleniyor.

Eğer söylentiler doğruysa, iPhone SE 4, mevcut iPhone SE’den kıymetli bir yükseltme olacak. Mevcut iPhone SE, daha küçük 4.7 inçlik bir ekran ve Touch ID sensörüne sahip. iPhone SE 4 ayrıyeten USB-C portuna sahip birinci iPhone SE modeli olacak.