Instagram yeni filtrelerini duyurdu

Instagram yeni filtrelerini duyurdu

Instagram, kullanıcı tecrübesini daha da zenginleştirmek gayesiyle uygulamaya 25 yeni filtre ekledi. Bu filtreler, fotoğrafların renklerini değiştirmekle kalmıyor, tıpkı vakitte fotoğraflara direkt dokunarak içerik oluşturanların yaratıcılıklarını daha ileri bir düzeye taşımayı hedefliyor.

Yapılan güncelleme ile birlikte Instagram, yalnızca filtre eklemekle kalmayacak, tıpkı vakitte kullanıcılarına yeni özellikler sunacak. Test basamağındaki bu özellikler ortasında en dikkat cazip olanı, Reels görüntülerinin döndürülebilir olması. Bu özellik, içerik üreticilerinin daha dinamik ve yaratıcı görüntüler oluşturmasına imkan tanıyarak platformdaki çeşitliliği artırmayı amaçlıyor.

Instagram yeni filtrelerini duyurdu

Bunun yanı sıra, kullanıcıların yaptıkları değişiklikleri daha süratli ve etkileşimli bir biçimde görmelerini sağlayan bir özellik de test etabında. Kullanıcılar, tek bir dokunuşla yaptıkları düzenlemelerin fotoğraf yahut görüntü üzerindeki nasıl bir sonuç doğurduğunu anında görebilecekler. Bu, içerik oluşturanların daha süratli ve hakikat bir halde düzenlemelerini yapabilmelerine imkan tanıyacak.

Meta şirketi, Instagram’ın Reels kısmı için yeni yazı tiplerini de test etmeye başladığını duyurdu. Bu, kullanıcıların görüntülerine daha fazla şahsî dokunuş eklemelerine imkan tanıyarak içeriklerini daha cazibeli hale getirmelerini sağlayacak.

Yeni eklenen filtreler ve test evresindeki özellikler, Instagram kullanıcılarına daha çeşitli ve etkileşimli bir tecrübe sunmayı hedefliyor. Platformun daima olarak güncellenmesi ve yeni özelliklerle zenginleştirilmesi, kullanıcıların uygulamada daha fazla vakit geçirmelerine ve çeşitli içerikler üretmelerine imkan sağlayarak Instagram’ın popülerliğini artırmaya yönelik bir strateji olarak öne çıkıyor.