Huawei 5.5G için çalışmalara başladı!

Huawei 5.5G için çalışmalara başladı!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Türkiye şimdi 5G’ye geçiş yapmamışken 5.5G üzerine çalışmalara başladı. Şirketin temel amacı, tüm radyo teknolojilerini birbirine bağlayan bir çekirdek ağ oluşturmak. Huawei Başkan Yardımcısı Thomas Xu, mevzuyla ilgili yaptığı açıklamada, “5.5G çekirdek ağı, 5G evriminin bir sonraki etabı için temel taşı haline geldi. Her çeşit ilişkinin bir ortaya getirilmesine ve gelecekteki hizmetler için yeni bir alanın açılmasına imkan tanıyacak.” sözlerini kullandı.

5.5G teknolojisi, 5G’nin ötesinde bir performans ve temas suratı sunmayı hedefliyor. Huawei’nin bu alandaki çalışmaları, 5.5G’nin radyo teknolojilerini entegre ederek daha geniş bir kapsam sunma potansiyelini taşıdığını gösteriyor. Bu çekirdek ağ, farklı temas çeşitlerini birleştirerek daha güçlü ve entegre bir bağlantı altyapısı oluşturmayı amaçlıyor.

Huawei 5.5G için çalışmalara başladı!

Huawei’nin 5.5G çekirdek ağı çalışmaları, gelecekteki hizmetlerin ve uygulamaların daha yüksek suratlar ve düşük gecikmelerle desteklenmesini sağlamayı hedefliyor. Xu, teknolojinin tüm taraflarını bir ortaya getirerek, çeşitli irtibat cinslerinin entegrasyonunu mümkün kılacak bir altyapının oluşturulmasının, dijital dönüşümü hızlandıracağını belirtti.

Türkiye’nin şimdi 5G’ye geçiş yapmamış olması, Huawei’nin 5.5G teknolojisi üzerine odaklanmasını, şirketin global arenada teknoloji liderliğini sürdürme stratejisinin bir kesimi olarak kıymetlendirilebilir. Huawei’nin 5.5G çekirdek ağındaki çalışmaları, geleceğin irtibat altyapısını şekillendirmede kıymetli bir rol oynaması bekleniyor.