Honor X7b ve X8b, TDRA sertifikasyonunda göründü

Honor X7b ve X8b, TDRA sertifikasyonunda göründü

Honor, iki yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor: Honor X7b ve X8b. Bu akıllı telefonlar, Singapur’un TDRA sertifikasyon web sitesinde görüldü. Bu durum, aygıtların yakın vakitte piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

TDRA sertifikasyonu, elektronik aygıtların Birleşik Arap Emirlikleri’nde satılabilmesi yahut dağıtılabilmesi için gereken bir uygunluk dokümanıdır. Honor X7b ve X8b’nin TDRA tarafından sertifikalandırılması, bu aygıtların yakında BAE’de piyasaya sürülebileceğini işaret ediyor.

Honor X7b ve X8b, TDRA sertifikasyonunda göründü

Honor X7b ve X8b hakkında çok fazla bilgi yok, fakat bu aygıtların orta segmentte yer alması bekleniyor. İlgili bir haber olarak, Honor X9b’nin Hindistan BIS sertifikasyon web sitesinde görüldüğü ve yakında Hindistan’da piyasaya sürülebileceği belirtiliyor. Honor X9b, geniş 6.78 inçlik AMOLED ekranı ve pürüzsüz 120 Hz yenileme suratı ile dikkat çekiyor.

Honor X9b, altında Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 işlemci, 12 GB RAM ve 256 GB depolama kapasitesiyle donatılmış durumda. Fotoğraf tutkunları için akıllı telefon, art tarafta üçlü kamera kurulumuna sahip; 108 MP ana sensör, 5 MP ultra geniş açılı lens ve 2 MP makro lens bulunuyor.

Ön tarafta, Honor X9b 16 MP selfie kamerasına sahip. Akıllı telefon, kutudan çıktığı üzere MagicOS 7.2 tabanlı Android 13 ile çalışıyor. Aygıtı ayakta tutan 5,800 mAh batarya, 35W süratli şarj takviyesi ile donatılmış.