Honor 90 GT'nin lansman tarihi açıklandı, özellikleri yok artık dedirtiyor!

Honor 90 GT’nin lansman tarihi açıklandı, özellikleri yok artık dedirtiyor!

Honor, sonunda performansa odaklanan uygun fiyatlı amiral gemisi telefonu Honor 90 GT‘nin lansmanını doğruladı. Aygıt, Çin mahallî saatiyle 21 Aralık saat 19.00’da resmen tanıtılacak. Resmi bir onay olmasa da, Honor X50 GT ve Honor Tablet 9 üzere öteki aygıtların da Honor 90 GT ile birlikte tanıtılma ihtimali üzerine spekülasyonlar var.

Honor 90 GT‘nin tasarımı, ön tarafta düz OLED delikli bir ekran ve düz kenarlar içeriyor. Art panelde mavi bir tonla süslenmiş ve iki kamera, bir LED flaş ve GT logosunu barındıran siyah renkli bir kamera adası bulunuyor. Aygıtın yan tarafta bir parmak izi sensörüne sahip olduğu görülüyor. İşte aygıtın sızdırılan özelliklerine bir bakış.

Honor 90 GT’nin lansman tarihi açıklandı, özellikleri yok artık dedirtiyor!

Güvenilir bir kaynak olan Digital Chat Station’ın Weibo gönderisine nazaran, Honor 90 GT’nin OLED paneli 1.5K çözünürlük ve 3840Hz PWM karartma sunuyor. Aygıtın ön kamerası hakkında bilgi yok, fakat art kamera kurulumunun OIS takviyeli 50 megapiksel ana kamera içerdiği belirtiliyor.

Cihazın altında Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti bulunuyor ve 100W şarj dayanağı ile gelecek. Aygıtın, 12 GB RAM + 256 GB depolama, 16 GB RAM + 256 GB depolama, 16 GB RAM + 512 GB depolama ve 24 GB RAM + 1 TB depolama üzere çeşitli konfigürasyonlarda sunulması bekleniyor.

Yukarıda görüldüğü üzere, Honor 90 GT altın, siyah ve mavi olmak üzere üç farklı renkte piyasaya sürülecek. Çin pazarında, aygıtın Redmi K70 ve yakında çıkacak telefonlar olan iQOO Neo 9 ve OnePlus Ace 3 üzere modellerle rekabet etmesi bekleniyor.