Honor 100 serisi bu sefer de özellik sızıntısıyla karşımızda

Honor 100 serisi bu sefer de özellik sızıntısıyla karşımızda

Vivo ile rekabet halinde olan Honor, 23 Kasım’da Çin’de yaklaşan Honor 100 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu seri, standart ve Pro olmak üzere iki farklı modeli içerecek. Ayrıyeten, bu modellerin yanında bir Honor 100 GT modelinin de tanıtılacağına dair spekülasyonlar var. Lansman öncesinde, tanınan duyumcu Digital Chat Station, bu serinin kimi değerli özelliklerini sızdırdı.

Honor 100 serisi, 1.5K Oasis göz gözetici ekran özelliği ile dikkat çekiyor. Bu ekran, göz yorgunluğunu azaltmayı amaçlayan ileri seviye bir 3840Hz PWM göz esirgeyici karartma teknolojisine sahip. Serideki tüm modellerde 100W şarj kapasitesi standart hale getirilmiş.

Standart Honor 100 modeli, Qualcomm’un Snapdragon 7 Gen 3 taşınabilir platformunu global ölçekte birinci kere piyasaya sürecek. Bu yonga seti, 2.63GHz’de bir yüksek performans çekirdeği, 2.40GHz’de üç performans çekirdeği ve 1.80GHz’de dört güç verimli çekirdek içeriyor.

Honor 100 serisi bu defa de özellik sızıntısıyla karşımızda

Adreno 720 GPU ile desteklenen Snapdragon 7 Gen 3, evvelki model Snapdragon 7 Gen 2‘nin muvaffakiyetinin üzerine kıymetli performans iyileştirmeleri sunması bekleniyor.

Öte yandan, serinin üst düzey modeli olan ve muhtemelen Honor 100 Pro ismini alacak olan aygıt, Snapdragon 8 Gen 2 taşınabilir platformu ile donatılmış. 2022 sonunda piyasaya sürülen bu yonga seti, bu yıl amiral gemisi akıllı telefonlar ortasında sağlam performansıyla tanınan bir seçim oldu.

Fotoğrafçılık açısından, her modelde optik imaj sabitleme (OIS) özellikli 50MP ana kamera sensörü bulunuyor. Bilhassa Honor 100 Pro’daki kamera kurulumunun, bir Honor yöneticisinin ima ettiği üzere SLR seviyesinde bir fotoğrafçılık tecrübesi sunması bekleniyor.

Her iki aygıtın tasarımı birkaç gün evvel sızdırıldı. Standart modelin ön kamerayı barındıran küçük bir delikli tasarıma sahip olduğu görülüyor, Pro modelin ise muhtemelen çift ön kamera içeren hap formunda bir kısma sahip olacağı düşünülüyor. Art kamera modülleri, her iki varyant için eşsiz dizaynlarla gelecek.