Honda'nın yeni elektrikli bisikleti ziyadesiyle beğenildi

Honda’nın yeni elektrikli bisikleti ziyadesiyle beğenildi

2023 Japonya Mobilite Fuarı, bir dizi mobilite tahlilini sergiledi. Fuarda tanıtılan modellerden biri olan Honda e-MTB konsept elektrikli bisiklet, motorlu bisiklet ve dağ bisikletinin keyfini bir ortaya getiren yeni bir sürüş tecrübesi sunuyor. Bu sayede e-MTB, elektrikli takviye ile kolaylıkla yokuş üst hareket edebilir.

Honda’nın bu konsepti, çerçevesinde ve salıncağında ince cidarlı alüminyum döküm teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji, yüksek performanslı motosikletlerde kullanılan teknolojiye benziyor. Bisiklet, fonksiyonelliği etkileyici bir dizaynla birleştiren eşsiz bir çerçeveye sahip. Honda e-MTB, Shimano frenler, DT Swiss XM 1700 tekerlekler ve Maxxis Minion DHR II lastiklerle donatılmıştır.

Honda’nın yeni elektrikli bisikleti ziyadesiyle beğenildi

Honda e-MTB konsept e-bisiklet, yeni SRAM Eagle aktarma organlarına, Fox Float X süspansiyon sistemine ve Maxxis lastiklere sahip. İnce alüminyum çerçeve, bu elektrikli dağ bisikleti konseptinin hafif olduğu manasına geliyor. Fakat Honda, konseptin tartısını belirtmedi. Model, büyük olasılıkla SRAM Eagle aktarma organları tarafından güçlendiriliyor. e-MTB’nin bataryası muhtemelen aşağı boruda saklanıyor. Art Fox Float X şok emicisi, bir ön süspansiyon çatalı ile birleştiriliyor.

2023 Japonya Mobilite Fuarı, Honda’dan birçok konsept elektrikli mobilite tahlilinin duyurulmasına tanıklık etti. Honda e-MTB’nin bir üretim modeline dönüşüp dönüşmeyeceği konusunda şimdi resmi bir belirti yok. Şayet üretim modeli olursa, fiyatlandırma ve küresel mevcudiyet ayrıntıları şu anda mevcut değil.