GTA 6'nın oynanış manzaraları ve harita ayrıntıları internete sızdı

GTA 6’nın oynanış manzaraları ve harita ayrıntıları internete sızdı

Merakla beklenen Grand Theft Auto 6 oyununun heyecanı giderek artıyor. Resmi tanıtımından yalnızca günler evvel, oyunun argüman edilen oynanış imgelerini ve GTA 6 haritasının ayrıntılarını ortaya koyan yeni bir sızıntı ortaya çıktı.

TikTok kullanıcısı azzarossi tarafından paylaşılan sızıntı imajlar, GTA 6’nın geliştirme basamağından alınmış üzere görünüyor. Görüntüde, Vice City’nin metropol alanı sergilenirken, kamera serbestçe hareket ediyor ve geliştirici notları ekranda görünüyor.

Oynanış açısından çok fazla ayrıntı vermese de, bu imajlar oyunun merakla beklenen taraflarına dair yeni bir bakış sunuyor. GTA hayranları, bu sızıntıyı geçen yılın sızıntılarıyla karşılaştırarak binalar ve sembolik yapılar açısından benzerlikler buldu.

GTA 6’nın oynanış imgeleri ve harita ayrıntıları internete sızdı

Sızıntının etrafındaki merakı artıran bir öbür öge, sızıntıyı yapan kişinin kimliği. Muteber bir GTA kaynağı olan GTA Base’e nazaran, azzarossi bir Rockstar Games çalışanının oğlu.

Sızıntıya ek olarak, GTA 6 hakkında daha fazla ayrıntı da internet üzerinde dolaşıyor. Bu sızıntılara nazaran, GTA 6, GTA V‘in Los Santos kentinin iki katı büyüklüğünde bir harita sunacak. Oyunun üç büyük kent ve dört alt kenti içereceği, haritanın ortasında büyük bir gölün bulunacağı söyleniyor.

Sızıntıyı yapan kişi, GTA 6‘daki binaların %70’inin girilebilir olacağını argüman ediyor ve oyunun 2024 sonbaharında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyunun birinci fragmanının bu hafta yayınlanmasının akabinde ön siparişlerin başlaması öngörülüyor.

GTA Base, sızıntıyı yapan kişinin Rockstar çalışanıyla irtibatını kanıtlayan kanıtların ikna edici olduğunu, fakat delil olarak kullanılan fotoğrafın uydurma olabileceğini ya da üçüncü bir şahsın sızıntıcıyı taklit ediyor olabileceğini de belirtti.

Rockstar Games, sızıntı hakkında şimdi bir yorum yapmadı, bu nedenle bilgileri resmi bir doğrulama gelene kadar söylenti olarak pahalandırmak kıymetli. Lakin, sızıntı elbet GTA 6 için heyecanı artırıyor ve yaklaşmakta olan tanıtım için beklentiyi bir kat daha artırıyor.