GTA 6 için üzen açıklama!

GTA 6 için üzen açıklama!

Gaming dünyasının en değerli yapımcılarından biri olan Rockstar Games, uzun bir bekleyişin akabinde hayranlarını heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Grand Theft Auto serisinin altıncı oyunu olan GTA 6’nın fragmanı nihayet yayınlandı. Lakin, beraberinde getirdiği bir ayrıntı PC oyuncularını biraz hayal kırıklığına uğrattı.

2025 yılında piyasaya sürülecek olan GTA 6, birinci etapta yalnızca PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkacak. Bu haber, PC oyuncuları ortasında bir ölçü ıstıraba neden oldu. Rockstar Games’in açıklamasına nazaran, GTA 6’nın PC versiyonu, konsol çıkışının akabinde bir yıl sonra raflardaki yerini alacak. Bu kararın temelinde ise optimizasyon problemlerinin en aza indirilmesi ve oyunculara en güzel tecrübesi sunmak yatıyor.

GTA 6 için üzen açıklama!

Rockstar Games’in uzun bir geçmişi olan Grand Theft Auto serisi, ekseriyetle PC, konsol ve taşınabilir platformlarda birebir anda çıkış yapmıyor. GTA 6 için yapılan bu gecikme, oyunun daha meselesiz ve yüksek kalitede bir tecrübe sunma emelini taşıyor. Şirketin yaptığı açıklamada, PC versiyonunun geliştirilme sürecinin konsol sürümünden bir yıl sonra tamamlanacağı ve PC oyuncularının sabırlı olmalarının değerli olduğu vurgulandı.

GTA 6’nın yayınlanan fragmanı, oyun dünyasındaki gelişmeleri yakından takip eden hayranlar ortasında büyük bir heyecan yaratırken, PC oyuncularının biraz daha beklemesi gerekecek üzere görünüyor. Lakin Rockstar Games‘in bu kararı, oyunculara daha kaliteli bir tecrübe sunma emeli taşıdığı için genel olarak anlayışla karşılanıyor. Oyun severler, 2025 yılında GTA 6 ile büyük bir heyecan yaşamaya hazırlanıyor.