Google, Pixel 8 Pro'ya yeni varyantlar eklemeye devam ediyor

Google, Pixel 8 Pro’ya yeni varyantlar eklemeye devam ediyor

Geçtiğimiz ay global pazarda tanıtımı yapılan Google’ın yeni akıllı telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro, teknoloji meraklılarının beğenisine sunuldu. Hindistan’da Pixel 8’in 128GB ve 256GB depolama seçenekleri ile kullanıcılara ulaşması, Pixel 8 Pro‘nun ise sırf 128GB depolama kapasitesi ile sonlu kalması hayranlarını biraz olsun hayal kırıklığına uğratmıştı.

Zira Pro modeli global pazarda birden fazla depolama seçeneği ile mevcuttu. Lakin artık Google, sessiz sedasız bir atılımla Pixel 8 Pro’nun 256GB depolama kapasitesine sahip versiyonunu Hindistan’da satışa sundu. Bu atakla birlikte, yüksek depolama gereksinimi olan kullanıcılar için yeni bir alternatif doğmuş oldu. Şimdiden Hindistan’da satışa çıkan bu yeni versiyon, teknoloji tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarıyor.

Google, Pixel 8 Pro’ya yeni varyantlar eklemeye devam ediyor

Pixel 8 Pro modelinin 256GB depolama seçeneği, 12GB LPDDR5x RAM ile güçlendirilmiş durumda ve Hindistan pazarında 113.999 rupi (1.370$) fiyat etiketine sahip. Ayrıyeten eski akıllı telefonlarını yenisi ile değiştirmek isteyenler için takas teklifi de mevcut. Pixel 8 Pro, Flipkart üzerinden temin edilebilen aygıtlardan biri. Unutulmaması gereken bir ayrıntı olarak, 256GB depolama seçeneğinin sadece Obsidyen rengi ile hudutlu olduğunu belirtmek gerek. Hatırlatmak gerekirse, 128GB’lık başlangıç modeli Pixel 8 Pro, Hindistan’da 106.999 (1.285$) rupiye mal oluyor.

Cihazın öteki özelliklerine değinecek olursak; Pixel 8 Pro, 120Hz yenileme suratına, 2.400 nit parlaklık pahasına ve HDR takviyesine sahip 6.7 inç OLED ekrana mesken sahipliği yapıyor. Ayrıyeten IP68 sertifikası ile toz ve suya karşı direnç gösteriyor. Akıllı telefon, 50MP ana, 48MP ultra geniş ve 48MP telefoto lensleriyle donatılmış kamera sistemi ile fotoğrafçılık tecrübesini üst düzeye taşıyor. Pixel 8 Pro, Tensor G3 yonga seti ile güçlendirilmiş ve 5,050mAh kapasiteli bir pil ile destekleniyor. Bu pil, 30W süratli şarj takviyesiyle donatılmış. Pixel 8 serisi, Android 14 işletim sistemi ile kutudan çıkıyor ve 7 yıl boyunca işletim sistemi güncellemeleri alabilecek formda tasarlanmış durumda.