Google Pay'den fiyatlı yenilik

Google Pay’den fiyatlı yenilik

Google Hisse, Hint kullanıcılar tarafından yaygın olarak kullanılan bir çevrimiçi ödeme uygulaması, PhonePe ve Paytm’in müsaadeden giderek tüketicilere evvelden yüklenmiş çizgi dolumları için ek fiyat uygulamaya başladı. Uygulama, 60 milyondan fazla etkin kullanıcısıyla Hindistan’da en tanınan ikinci ödeme uygulaması pozisyonunda. GPay olarak da bilinen bu program, bilhassa P2M ve P2P UPI süreçleri ile tanınmakta.

Daha evvel, tüketiciler yalnızca telekom operatörünün hizmet için talep ettiği ölçüsü ödemek zorundaydı, bu da hizmeti büsbütün fiyatsız hale getiriyordu. Görünüşe nazaran Google, Hindistan’ın milyarlarca dolarlık dijital ödeme sanayisinden para kazanmanın yollarını araştırıyor.

Google Pay’den fiyatlı yenilik

Google Hisse, taşınabilir sınır dolum süreçlerinde kolaylık fiyatı almaya başladı. Son raporlara nazaran, Google Hisse üzerinden taşınabilir ön ödemeli planlarını dolduran kullanıcılar, yakında 3 rupiye kadar kolaylık maliyetlerine tabi olabilir. Google’ın bu yola katılmasıyla, kolaylık maliyetlerinden kaçınmanın tek yolu, dolum planlarını operatörün web sitesi üzerinden satın almak üzere görünüyor.

Şu anda Google Hisse, bu maliyetleri yalnızca taşınabilir sınır dolumları için uyguluyor; faturaların ödenmesi üzere öbür süreçler ise hala fiyatsız. Google Pay’de, ticari ve şahsî kullanım için UPI süreçlerinde ek fiyat bulunmuyor.

Google, şimdi yeni kolaylık fiyatı düzenlemesini resmi olarak açıklamadı. Lakin, 10 Kasım 2023’te, Google, Hindistan için Hizmet Kurallarını sessizce değiştirdi.