Google gizemli bir proje üzerinde çalışıyor: Küpler

Google gizemli bir proje üzerinde çalışıyor: Küpler

Google, dijital dünyada yenilikçi adımlar atmaya devam ediyor ve bu defa gizemli bir özellik olan “Küpler” ile gündemde. Tam olarak ne işe yaradığı şimdi tam manasıyla açığa çıkmayan bu özellik, kullanıcıların tercihlerine uygun yeni uygulamaları keşfetmelerine yardımcı olacak bir merkez olabilir.

Yakın vakitte yapılan Android güncellemelerinde Küpler’e dair izlere rastlandı. Bu durum, projenin tamamlanma basamağına yaklaştığını gösteriyor. Birinci olarak Ocak ayında temel bir çerçeve olarak ortaya çıkan bu özellik, yapılan son bulgularla birlikte gelişmeye devam ettiğini kanıtlıyor.

Google gizemli bir proje üzerinde çalışıyor: Küpler

Google Küpler Projesi, uygulama keşfetme sürecini farklı kategoriler üzerinden şahsileştirilmiş bir uygulama bilgisi, indirimler ve güncellemeler akışı sağlayarak kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu, kullanıcıların belirledikleri kategorilere ve ferdî uygulama tercihlerine dayanıyor. Twitter kullanıcısı AssembleDebug, Küpler içinde direkt alışveriş yapma ihtimalini de ortaya koydu. Fakat bu özelliğin kapsamı şimdi net değil.

Birçok özelliği hala gizemini koruyan Küpler, Android’de uygulama keşfini yine şekillendirebilir. Şahsileştirilmiş yaklaşımı, mevcut Play Store yapısına kıyasla kullanıcılara daha rafine ve özelleştirilmiş bir tecrübe sunabilir.

Küpler’in ne vakit piyasaya sürüleceği kesin olmamakla birlikte, şahsileştirilmiş akışlara hakikat bir adım olarak görülüyor. Bu kavram Play Store’un mevcut yapısı içinde tanıdık gelse de, Küpler daha rafine ve özelleştirilmiş bir tecrübe getirebilir.