Galaxy S24'ün fiyatı netleşmeye başladı

Galaxy S24’ün fiyatı netleşmeye başladı

Samsung’un Galaxy S9 ve Galaxy S10 modellerinden sonra bir mühlet beğenilen modeller üretmekte zorlandığı biliniyor. Lakin Galaxy S23 serisiyle dengeyi yakalayan firma, performansıyla kullanıcıların beğenisini topladı. Artık ise gözlerini gelecek jenerasyon amiral gemisi telefonu Galaxy S24’e çeviren Güney Koreli üretici, bu serinin Galaxy S23’ten daha fazla satış yapmasını bekliyor.

The Korea Daily’nin haberine nazaran, Samsung Galaxy S24 serisi için 35 milyonluk bir satış maksadı belirlemiş durumda. Bu sayı, Galaxy S23 serisinin satışlarından %10 daha yüksek. Beklentiler, Galaxy S24 serisinin 2024 Ocak ayında tanıtılması istikametinde ve bu seri, şirketin ‘AI Galaxy Phone’ olarak isimlendirdiği birinci telefon olacak. Buna kıyasla, Galaxy S21 ve Galaxy S22 serilerinin satışları 30 milyonun altında kalırken, Galaxy S23 serisi 31 milyon satış sayısına ulaşmıştı. Samsung, bugün erken saatlerde 2024 yılında Galaxy S24 dahil olmak üzere toplam 253 milyon akıllı telefon sevkiyatı yapmayı hedeflediğini duyurdu.

Galaxy S24’ün fiyatı netleşmeye başladı

Bir sanayi içerisinden bir şahsa nazaran, Samsung’un sevkiyat sayıları piyasa durumuna bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebilir, lakin şirket genelinde büyük bir amaç belirlendi. Analistler, gelecek yıl Apple’ın ve Samsung’un yıllık sevkiyat sayılarının yaklaşık 250 milyon düzeylerinde olmasını öngörüyorlar. Kimi analistler, Apple’ın 2024’te Samsung’un sevkiyat sayılarını geçmesini bekliyor, ki bu da uzun yıllardır dünyanın en büyük akıllı telefon markası olan Güney Koreli firmanın endişelenmesine yol açabilir.

Raporlara nazaran Samsung tarafından dünya çapında satılan telefonların %75’ten fazlası daha düşük fiyatlı modellerden oluşuyor. Kimi tahlil raporlarına nazaran, Samsung’un akıllı telefonlarının ortalama satış fiyatı 295$ iken Apple’ınki 988$. Samsung, bu durumu dengelerken 2024 yılını amiral gemisi akıllı telefonlarında bir karşı akın yılı olarak belirlemiş durumda. Şirket, daha fazla yüksek kaliteli telefon satışı yapmayı ve yüksek kaliteli Galaxy telefonlarının en çok satan akıllı telefonlar listesinde daha fazla yer almasını istiyor.