Elon Musk hodri meydan dedi! Türkiye’de 900 bin TL’ye Tesla satacak!

Elon Musk hodri meydan dedi! Türkiye’de 900 bin TL’ye Tesla satacak!

Hemen haberimizin başında belirtelim. Şayet okumak size nazaran değilse ve tüm ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız üstteki görüntüye göz atabilirsiniz.

Türkiye’de kısa müddette değerli bir kullanıcı kitlesine erişen Tesla, Çinli rakiplerini saf dışı bırakabilmek için değerli bir adım atmaya hazırlanıyor. Şu anda Avrupa ve Amerika’da elektrikli arabalar kelam konusu olduğunda 1 numarada yer alan Tesla, Çinli şirketlerle kıran kırana bir rekabete hazırlanıyor.

Malum son periyotta Çinli araba üreticileri adeta pazarı domine eder hale geldi. O denli ki pek çok ülkede Çinli elektrikli arabalar sıklıkla tercih edilir hale geldiler. Zira Çinli elektrikli araba fiyatları, bilhassa Tesla modellerine nazaran çok daha uygun etiketlere sahip.

Elon Musk hodri meydan dedi! Türkiye’de 900 bin TL’ye Tesla satacak!

Bu durum Elon Musk’ın radikal bir adım atmasına yer hazırladı. Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da yeni Tesla fabrikasının açılışına katılan Musk, yakında uygun fiyatlı Tesla 2 modelinin geleceğini belirtti ve sonrasında X üzerinden hedefledikleri fiyatları açıkladı.

Musk’ın açıkladığı bu fiyatlar, günümüz kurları ile vergiler dahil 900 bin TL’ye denk düşüyor. Pekala Musk bu arabası Türkiye’de satışa sunacak mı? Mutlaka evet. Sebebini ise üstteki görüntüde uzun uzun anlattık.

Peki sizin bahis hakkındaki kanılarınız neler? 900 bin TL’lik bir Tesla, Türkiye’deki tüm pazarı domine edebilir mi? Yoksa beşerler TOGG kuralarına katılmaya devam mı ederler?