Dacia Sandero Tesla Model Y'yi geride bıraktı! Latife değil, gerçek!

Dacia Sandero Tesla Model Y’yi geride bıraktı! Latife değil, gerçek!

Avrupa otomotiv pazarında farklı bir rekabet yaşanıyor. Hem segment, hem fiyat, hem de kalite açısından birbirinden farklı iki araba, Dacia Sandero ve Tesla Model Y, satış performanslarıyla dikkat çekiyor. Bu iki araç, Avrupa’da kıyasıya bir yarışa girmiş durumda. Enteresan olan ise satış sayılarının birbirine hayli yakın olması.

Dacia Sandero, Avrupa’da 184 bin adetlik satış sayısına ulaşarak dikkat çekiyor. Öteki tarafta ise Tesla’nın tanınan modeli Model Y, 183 bin adetlik satışla Sandero’nun çabucak ardında kendine yer buluyor. Bu rekabetin arkasında ise farklı segmentlere hitap etmelerine karşın satış performansındaki benzerlik öne çıkıyor.

Dacia Sandero Tesla Model Y’yi geride bıraktı!

Elektrikli arabalara olan ilginin süratle arttığı bir devirde Tesla Model Y‘nin satışlarında gözle görülür bir patlama yaşandığı görülüyor. Lakin Dacia Sandero, klasik içten yanmalı motorlu araçların temsilcisi olarak, hala güçlü bir satış performansına sahip. Hem yakıt iktisadı hem de uygun fiyatıyla dikkat çeken Sandero, Tesla’nın Model Y’sini şimdilik az da olsa geride bırakmış durumda.

Ancak bu rekabetin devam eden bir öykü olduğunu unutmamak gerekiyor. Yıl şimdi bitmemiş durumda ve bu iki aracın satış performansındaki sıralama, yıl sonunda farklı bir tabloya evrilebilir. Elektrikli araç pazarındaki gelişmeler ve talep artışları, bu rekabeti daha da kızıştırabilir. Bilhassa Tesla’nın sunduğu teknoloji ve sürüş tecrübesi, Model Y’nin talep görmesinde tesirli olmaya devam edebilir.