Canon'dan değişik tasarım! Hem lamba, hem hoparlör!

Canon’dan değişik tasarım! Hem lamba, hem hoparlör!

Canon, hem ses hem de aydınlatma fonksiyonlarına sahip yeni bir eserini Çin’de piyasaya sürdü. Canon’un bu yeni ışık hoparlörü, hem ses hem de aydınlatma gereksinimlerini karşılayabilen iki’si bir ortada bir aygıt. Hoparlörün üst kısmında, farklı taraflara dönebilen ve aydınlatma sağlayan DC denetimli bir LED ışık bulunuyor.

Canon ışık hoparlörü, klâsik bir lambaya benzeyen bir dizayna sahip. Hoparlör kısmı altta yer alırken, ışık kısmı üstte bulunuyor. Öncelikle aydınlatma emeliyle kullanılabilen bu aygıt, farklı senaryolarda kullanım için çeşitli ışık modları ve düzeyleri sunuyor.

Yeni Canon ışık hoparlörünün aydınlatma sistemi, beyaz yahut sıcak olmak üzere iki seçenek sunuyor. Ayrıyeten zayıf, orta ve güçlü olmak üzere üç düzeyli karartma seçenekleri de mevcut. Tam aralıklı hoparlör, düşük, orta ve yüksek tüm frekans aralıklarında ses sunabiliyor. Işık hoparlörünün altında, daha derin bas çıkışı sağlayan pasif bir radyatör bulunuyor. Silindirik alüminyum gövde, gürültüyü bastırmakta yetenekli ve tıpkı vakitte 360 derece ses yayılımı sunuyor.

Canon’dan enteresan tasarım! Hem lamba, hem hoparlör!

Yeni Canon ışık hoparlörü, Bluetooth aracılığıyla bir giriş aygıtına eşleştirilebiliyor. Yaklaşık 5 saatlik bir pil ömrüne sahip olan aygıt, USB-C aracılığıyla şarj edilebiliyor. Işık hoparlörünün lambası, kolu ve gövdesi bağımsız olarak hareket ettirilebilir ve aydınlatma açısı tek elle basitçe ayarlanabilir. Hür durak yapısına sahip olan aygıt, hareketli aralık içinde kolay kolay durdurulabilir.

Yeni Canon ışık hoparlörü şu anda Çin’de 2,680 yuan (yaklaşık 374$) fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Canon’un bu yeni ışık hoparlörünü öbür pazarlara ne vakit göndereceği konusunda şimdi bir bilgi yok. Yeni Canon ışık hoparlörü, Çin’deki e-ticaret platformlarından temin edilebiliyor.