Bu telefonun kamerası oyunun kurallarını değiştirecek!

Bu telefonun kamerası oyunun kurallarını değiştirecek!

Çin’deki teknoloji dünyası, Nubia’nın Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip iki yeni telefonu piyasaya sürmeye hazırlanmasıyla hareketleniyor. Red Magic 9 Pro serisi, bu hafta piyasaya sürülecek olan yeni yonga seti ile dikkat çekerken, Z60 Ultra’nın Aralık ayında tanıtılması bekleniyor. Yakın vakitte, teknoloji dünyasının tanınmış duyumcularından Digital Chat Station, ZTE Z60 Ultra’nın kimi kamera özelliklerini sızdırdı ve beklenen lansman tarihini tekrarladı.

Z60 Ultra‘nın öne çıkan özellikleri ortasında, sanayi standardını belirleyen büyük bir sensöre sahip ultra geniş açılı kamera ve optik imaj sabitleme (OIS) özellikleri yer alıyor. Duyumcuya nazaran, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip bu amiral gemisi telefonun Aralık ayında tanıtılması planlanıyor. Duyumcu, daha evvel Ağustos ayında paylaştığı bir görseli tekrar yayınladı. Bu görselde, sağ tarafta görünen ve Z60 Ultra olduğu düşünülen prototip aygıt, dikkat cazibeli bir kamera çıkıntısına sahip.

Bu telefonun kamerası oyunun kurallarını değiştirecek!

Ağustos ayında duyumcu, aygıtın 1 inçlik Sony IMX989 35mm ana kamerasıyla donatıldığını argüman etmişti. Fakat, Nubia’nın şimdi Z60 Ultra’da IMX989 35mm sensörünü kullanmadığı belirtiliyor. Bu nedenle, aygıtta hangi ana kameranın kullanılacağı şimdi net değil.

Z60 Ultra’nın ayrıntılı özellikleri hala gizemini korurken, yakın vakitte ortaya çıkan bir Geekbench listelemesi, aygıtın 12 GB RAM ve Android 14 ile geleceğini ortaya koydu. Piyasa konumlandırması açısından, Xiaomi 14 Pro, iQOO 12 Pro, Vivo X100 Pro, OnePlus 12, Realme GT 5 Pro, Meizu 21 serisi, Oppo Find X7 Pro ve Honor Magic 6 Pro üzere modellerle rekabet edecek. Bu rakipler ortasında yalnızca X100 Pro’nun Dimensity 9300 yonga setine sahip olduğu, oburlarının ise Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatıldığı belirtiliyor.