Birinci kar tatili için tarih geldi! İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullar 1 hafta kapanacak!

Birinci kar tatili için tarih geldi! İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullar 1 hafta kapanacak!

Bilindiği üzere okullar bugün itibariyle açıldı. 9 gün süren orta tatil sonrasında öğrenciler ve öğretmenler okullarına kavuştular. Pekala önümüzdeki süreçte yeni bir tatil kelam konusu olacak mı? Malum, geçtiğimiz gün Türkiye’nin büyük bir kısmı soğuk hava dalgasının tesiri altına girdi.

Özellikle son 1 – 2 gün içerisinde hava sıcaklıklarında büyük düşüşler yaşandı. Hatta bu düşüşlerin tesiri ile birlikte İstanbul da yılın birinci kar yağışını almış oldu. Tüm yurt genelinde havalar süratli bir halde soğumaya devam ederken, meteoroloji uzmanları önümüzdeki günler için ihtarda bulundular.

İlk kar tatili için tarih geldi! İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullar 1 hafta kapanacak!

Son periyodun en soğuk hava dalgalarından birisinin Türkiye üzerine gerçek ilerlediğini kaydeden meteoroloji uzmanları, bilhassa batıda kalan kentlerin ağır kar yağışı altında kalabileceği konusunda ihtarda bulundular.

Bu yağış ile birlikte İstanbul dahil pek çok büyükşehirde ulaşımda aksamalar yaşanabileceğine dikkat çekilirken, okulların kimi bölgelerde 1 hafta kadar tatil edilmesi gerebileceğine dikkat çekildi.

Öte yandan yurdun kimi bölgelerindefırtına uyarılarına da yenileri eklendi. Öğrenciler toplumsal medya üzerinden fırtına ikazının yapıldığı okullarda tatil uygulamasına gidilmesi gerektiğini savundular. Kimi veliler ise enteresan bir formda öğrencilerin bu kararına sert reaksiyon göstererek öğrencilerin her kaidede okula gitmesi gerektiğini belirttiler. Pekala sizin bu bahisteki görüşünüz ne? Yağmur ve fırtınanın tesirli olduğu havalarda da okullar tatil edilmeli mi? Yorumunuz bizler ve yetkililer için çok kıymetli.