Bak işine Tesla! BYD yeniden rekor kırdı!

Bak işine Tesla! BYD yeniden rekor kırdı!

Çin merkezli araba üreticisi BYD, Türkiye pazarında Atto3 modeli ile uzunluk göstermeye hazırlanırken değerli bir muvaffakiyete imza attı. Şirket, 6 milyonuncu elektrikli aracını üreterek sanayi tarihinde bir kilometre taşına ulaştı.

Çinli araba üreticisi, 2022 yılı prestijiyle içten yanmalı motora sahip araçlarını büsbütün rafa kaldırma kararı alarak, gelecekteki üretim odaklarını net bir formda elektrikli motorlara çevirdi. Bu stratejik karar, BYD’nin sürdürülebilir ve etraf dostu mobiliteye olan taahhüdünü vurguluyor. 6 milyon elektrikli araç üreterek kıymetli bir muvaffakiyete imza atan BYD, bu alandaki liderliğini güçlendirmiş oldu.

Bak işine Tesla! BYD rekor kırdı!

Tesla’nın 2022 Eylül ayında 5 milyonuncu aracını üreterek duyurduğu muvaffakiyete karşılık BYD, bu rekabetçi alanda değerli bir avantaj elde etti. Elektrikli araç pazarında öncü pozisyonunu pekiştiren BYD, global ölçekte sürdürülebilir mobiliteye olan katkısını artırarak, karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik maksatlarına odaklanıyor.

Bu muvaffakiyet, BYD’nin yalnızca Çin pazarında değil, global ölçekte elektrikli araç bölümündeki liderliğini güçlendirdiğini gösteriyor. Elektrikli mobiliteye olan geçişin sürat kazandığı günümüzde, BYD’nin bu alandaki başarısı, araba sanayisinin elektrifikasyon trendlerini de şekillendirme potansiyeline sahip.

Şirketin Türkiye pazarındaki gayeleri ise Atto3 ile hudutlu değil. İlerleyen vakitlerde yeni modellerini de Türkiye pazarına getirmek isteyen şirket, daha çok araç üretip daha farklı pazarlarda var olma stratejisine devam edecek üzere duruyor.