ASUS ROG Phone 8, yakında küresel pazara çıkıyor

ASUS ROG Phone 8, yakında küresel pazara çıkıyor

ASUS’un ROG Phone 8 serisinin küresel lansmanı yakın üzere görünüyor. Tayvanlı teknoloji devi, yaklaşan aygıtın piyasaya çıkışını müjdeleyen bir tanıtım afişi paylaştı. Bu, son vakitlerde gördüğümüz kimi sertifika kayıtlarıyla uyumlu.

Resmi X hesabında (daha evvel Twitter olarak bilinir) paylaşılan tanıtım görselinde, ROG Phone 8‘in “yakında” piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Bilinmeyenler için, ASUS ROG Phone 8 serisi, şirketin en son kuşak amiral gemisi oyun akıllı telefonlarından oluşuyor ve ROG Phone 8, ROG Phone 8 Pro ve ROG Phone 8 Ultra modellerini içeriyor.

ASUS ROG Phone 8, yakında küresel pazara çıkıyor

Maalesef, şimdi resmi bir lansman tarihi açıklanmadı lakin bu aygıt, geçen Nisan ayında piyasaya sürülen ROG Phone 7 serisinin direkt halefi olduğundan, misal bir lansman takvimi bekleyebiliriz. Yakın vakitte, ASUS ROG Phone 8 ve ROG Phone 8 Pro, Zenfone 11 Ultra ile birlikte Bluetooth SIG sertifikasyonunda görüldü. Emsal halde, en üst düzey ROG Phone 8 Ultra modeli, 24GB RAM ile tanınan bir performans test platformu olan GeekBench’te görüldü.

Bu model, Çin’in 3C sertifika otoritesinde de tespit edildi. Aygıtların öbür bir görünümü de IMEI veritabanında oldu. Şu ana kadar bildiklerimize nazaran, ASUS ROG Phone 8 serisi, Qualcomm’un en yeni ve en güçlü Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılacak. Şu an elimizdeki bilgiler bunlar, lakin yaklaşan oyun telefonları hakkında daha fazla detay mevcut olduğunda güncellemeler sunmaya devam edeceğiz.