Artık iPhone modellerinde Windows kullanmak mümkün

Artık iPhone modellerinde Windows kullanmak mümkün

Teknolojik ilerlemeler günlük ömrümüzü kolaylaştırmaya ve günlük misyonlarımızda bize yardımcı olmaya devam ediyor. Lakin, yanlışsız eserleri kullanmazsanız, durum bazen tam aksisi olabilir. Bir ekosistemin içinde olmak ve birbiriyle irtibat kuran aygıtları kullanmak şahane. Ancak, bu ekosistemin dışına çıktığınızda, işler biraz karışık hale gelebilir. Şayet bir Windows PC ve bir iPhone’u tıpkı anda kullanmışsanız, ne demek istediğimi anlayabilirsiniz. Lakin Microsoft, iPhone, iPad, Mac ve PC’ler için yeni bir Windows uygulaması ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor. İşte ayrıntılar…

Microsoft, iOS, iPadOS, macOS, Windows ve web tarayıcıları için yeni bir Windows uygulaması geliştirdi. Bu uygulama, esasen evvelki Windows 365’in yerini alıyor ve uzak bir bilgisayardan Windows’u görüntülemek için kullanılan merkezi bir hub olarak vazife yapıyor. Fakat, önizleme sürümü şu anda Android’de mevcut değil.

Artık iPhone modellerinde Windows kullanmak mümkün

Sonuç olarak, kullanıcılar, daima olarak bilgisayarlarının başında olmasalar bile uzaktaki aygıtlarına erişebiliyor, denetim edebiliyor ve kullanabiliyor. Windows ile iPhone ortasında bağlantı kurmak, şimdiye kadar epey güç bir işti. Lakin, bu, iki aygıt ortasındaki erişim problemini biraz azalttı. En azından artık bilgisayarınızdaki fotoğraflara ve belgelere erişmeye çalışırken uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Şu anda, uygulamanın sonlu olarak yalnızca Microsoft’un iş hesapları için kullanıldığı görünüyor, lakin tüketiciler için de eventually kullanıma sunulacağına dair ipuçları var. Uygulama, çoklu ekran takviyesi, özel ekran çözünürlükleri, dinamik ekran çözünürlükleri ve ölçeklendirme, web kameraları, ses, depolama aygıtları ve yazıcı yönlendirmesi üzere aygıtlar için takviye üzere bir dizi özelliğe sahip.

Microsoft, uzun yıllardır bilgisayarlar için uzaktan ilişki uygulamalarına sahip, lakin adanmış bir “Windows Uygulaması”nın tanıtımı, Microsoft’un Windows’u büsbütün buluta geçirme geniş maksadına hala devam ettiğini belirten eşsiz bir gelişme.