Apple'ın M3 çipinin özellikleri tanıtımdan evvel sızdırıldı!

Apple’ın M3 çipinin özellikleri tanıtımdan evvel sızdırıldı!

Etkinliğin saat 20.00’de başlaması planlanıyor ve aktiflik mühletince birden fazla donanım duyurusunun da yapılması bekleniyor. Gurman daha evvel şirketin, yeni M3 serisini çalıştıran güncellenmiş MacBook Pro’larla birlikte yarın piyasaya çıkabilecek yeni bir 24 inç iMac’i hazırladığını bildirmişti.

Power On haber bülteninde Gurman, standart M3 çipinin muhtemelen M2 üzere sekiz çekirdekli bir CPU ve 10 çekirdekli bir GPU’ya sahip olacağını fakat performans suratı ve bellekte iyileştirmeler sunacağını yazdı.

Apple’ın M3 çipinin özellikleri tanıtımdan evvel sızdırıldı!

Gurman ayrıyeten şirketin hem M3 Pro hem de M3 Max yongaları için birden fazla konfigürasyonu test ettiğini de belirtiyor. Savlar doğruysa 12 çekirdekli CPU/18 çekirdekli GPU’lu bir M3 Pro ve 20 çekirdekli GPU’lu daha kıymetli 14 çekirdekli CPU seçeneğini görebiliriz. Bu ortada M3 Max da 16 CPU çekirdeği ve 32 yahut 40 GPU çekirdeğiyle gelebilir.

Elbette, Apple’ın Cadılar Bayramı arifesinde, olağandışı zamanlanmış bu ekim aktifliği bu gece başlayana kadar hiçbir şeyden emin olamayacağız. Neyse ki bu beklemek için çok da uzun bir mühlet değil. Aktiflik canlı olarak yayınlanacak.