Apple yola geldi! iPhone 15 satışlarını arttırabilmek için indirim yapıyor!

Apple yola geldi! iPhone 15 satışlarını arttırabilmek için indirim yapıyor!

Apple’ın iPhone 15 serisi, Çin’de piyasaya sürüldüğünde, birinci iki saat içinde geçen yıla nazaran %253’lük rekor bir satış artışıyla başladı. Fakat, başlangıçtaki bu etkileyici performansa karşın, birkaç hafta sonra yapılan satış raporları herkesi şaşırttı. iPhone 15’in satışları, evvelki model iPhone 14‘e nazaran %4,5 azalmıştı. Araştırmacılar, bu düşüşün nedenini Huawei’nin tekrar yükselişine bağlıyorlar. Artık, lansmandan neredeyse iki ay sonra, perakendecilerin elinde kıymetli ölçüde satılmamış stok bulunmakta ve satışları artırmak maksadıyla önemli indirimler sunuluyor.

Apple’ın bu son telefonu iPhone 15, Çin’de beklenen Bekarlar Günü indirim dönemi öncesinde önemli fiyat kesintileriyle dikkat çekiyor. JD.com üzere önde gelen online perakendeciler, sonlu müddetli tekliflerle iPhone serisinde değerli indirimler uyguluyor. Bu teklifler daima değişkenlik gösteriyor.

Apple iPhone 15 satışlarını arttırabilmek için indirim yapıyor!

Dün, standart iPhone 15 modelinin 256GB depolama alanına sahip versiyonu 1,201 yuan (yaklaşık 165$) indirimle satıldı. Fakat bugün yapılan indirimle bu model 851 yuan (yaklaşık 115$) daha ucuz etiket fiyatıyla listelendi, ayrıyeten Plus modeli de dahil. Emsal biçimde, iPhone 15’in başka çeşitleri de 800 yuan (yaklaşık 110$) indirimle satışa sunuldu.

Bu fırsatlar birinci gelen alır mantığıyla sunuluyor ve her renk yahut depolama seçeneği için indirim uygulanmıyor. Bununla birlikte, Çinli tüketiciler için en yeni Apple iPhone 15 modellerini edinmek için muhtemelen en uygun vakit.