Apple şokta! iPhone 15 Pro Max sipariş edenlere uydurma iPhone 14 gitti!

Apple şokta! iPhone 15 Pro Max sipariş edenlere uydurma iPhone 14 gitti!

Apple, iPhone 15 serisinin satışlarından mutlu olmasına karşın, bir dizi şikayetle karşı karşıya. Birtakım kullanıcılar, iPhone 15 Pro Max siparişi verirken ellerine ulaşan telefonların geçersiz olduğunu fark etti. Üstelik, bu durum yalnızca birkaç kişinin başına gelmiş değil, 100’ün üzerinde şikayet gelmiş durumda. Apple, bu can sıkıcı durumu çözmek ismine yakın vakitte harekete geçeceği açıklamasını yaptı.

Şikayetlerin odak noktasında İngiliz kargo firması DPD’nin olabileceği düşünülüyor. Fakat, olayın neden kaynaklandığı şimdi netlik kazanmış değil. Kelam konusu olayın İngiltere sonları içerisinde yaşandığını da belirtmekte yarar var.

Apple şokta! iPhone 15 Pro Max sipariş edenlere uydurma iPhone 14 gitti!

Bu tıp bir durum, müşteriler için büyük bir hayal kırıklığına neden olabilir. Apple, müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir firma olarak, bu çeşit meseleleri süratle çözmek ismine adımlar atmaya hazırlanıyor. Birinci etapta, mağduriyet yaşayan kullanıcılara yönelik bir tahlil planı oluşturulması bekleniyor.

Apple’ın eserleri ekseriyetle muteber kaynaklardan tedarik edilirken, bu türlü bir durumun ortaya çıkması nadir rastlanan bir olay. Apple’ın, bu çeşit sahtecilik olaylarına karşı daha sıkı güvenlik tedbirleri alması ve tedarik zincirini daha dikkatli bir halde denetlemesi bekleniyor.