Apple Music fiyatına artırım geldi! Hem de ne zam!

Apple Music fiyatına artırım geldi! Hem de ne zam!

Apple, Türkiye’de bulunan müşterilerine yönelik fiyat siyasetinde kıymetli değişikliklere gitti. Teknoloji devi, bu ayın başında birçok eser kümesine uyguladığı fiyat artışlarına ek olarak, müzik dinleme platformu Apple Music’in Türkiye fiyatlarına da yüzde 100’e varan oranlarda artırım yapma kararı aldı.

Apple Music’in öğrenci paketi, eski fiyatı olan 9,99 TL’den 19,99 TL’ye çıkarılarak yüzde 100’lük bir artışla karşılandı. Bu fiyat artışı, öğrencilerin müzik dinleme alışkanlıklarını etkileyebilirken, bilhassa bütçe dostu seçenekleri tercih eden kullanıcılar için dikkat çekici bir değişiklik olarak bedellendiriliyor.

Apple Music fiyatına artırım geldi! Hem de ne zam!

Bireysel paketin eski fiyatı 19,99 TL iken, yapılan artırımın akabinde bu abonelik bedeli 39,99 TL’ye yükseldi. Bu durum, ferdi kullanıcıların aylık abonelik fiyatlarında değerli bir artış yaşandığını gösteriyor. Müzikseverler, bu fiyat değişikliğinin akabinde kişisel abonelik seçeneğini kıymetlendirme gereksinimi hissedebilirler.

Aile paketi ise 29,99 TL‘den 59,99 TL‘ye çıkarılarak, ailelerin müzik dinleme tecrübesine daha yüksek bir maliyet getirdi. Bu paketle birebir çatı altında bulunan kullanıcılar, daha evvelki fiyat siyasetine nazaran değerli bir artışla karşı karşıya kaldılar.

Apple Music’in fiyatlarında yapılan bu ani ve büyük çaplı artışlar, müzik dinleme hizmetlerine olan talebi etkileyebilir. Kullanıcıların, bu fiyat değişikliklerine nasıl reaksiyon vereceği ve alternatif müzik platformlarına yönelip yönelmeyecekleri ise önümüzdeki günlerde daha netleşecek üzere görünüyor.