AOC'nin yeni monitörü satışa sunuldu

AOC’nin yeni monitörü satışa sunuldu

AOC, uygun fiyatlı ve sağlam monitörler üretmesiyle tanınan saygın bir tüketici elektroniği markasıdır. Oyun severlerden, yaratıcı profesyonellere ve günlük kullanıcılara hitap eden geniş bir eser yelpazesine sahip olan AOC’nin eserleri, kalite ve uygun fiyatlarıyla geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmektedir.

Bugün AOC, oyun tutkunları için geliştirdiği yeni monitörü U27G3XM’i tanıttı. 3499 yuan (yaklaşık 480 dolar) fiyat etiketine sahip bu monitör, dikkat cazip özellikleriyle ön plana çıkıyor.

AOC U27G3XM, 27 inç boyutunda bir ekranla geliyor ve bu ekran 4K (3840×2160) çözünürlük sunuyor. Ayrıyeten 160Hz üzere etkileyici bir yenileme oranına sahip olan aygıt, 1200 nit pik parlaklık kıymetiyle göz kamaştırıyor. QD-MiniLED teknolojisi kullanılarak tasarlanan ekranda 2304 adet hassas LED ışık kaynağı bulunuyor ve HDR1000 sertifikasına sahip bu ekran, yüksek dinamik aralık performansında sonları zorluyor.

Renk doğruluğu konusunda da savlı olan U27G3XM, 1.07 milyar renk takviyesi ve %98 DCI-P3 renk gamı sunarak, canlı ve gerçekçi görseller vaat ediyor. Ayrıyeten ΔE<2 kıymetiyle renklerin ne kadar yanlışsız olduğunu gösteriyor. Çeşitli multimedya tüketimleri, internet gezintisi, ofis çalışmaları ve okuma üzere farklı etkinlikler için uygun dört adet düşük mavi ışık modu ile göz yorgunluğunu azaltmayı hedefliyor.

AOC’nin yeni monitörü satışa sunuldu

Monitör, ses çıkışı, iki adet HDMI 2.1 ilişki noktası, bir adet DisplayPort 1.4, bir USB upstream ve iki USB 3.2 Gen 1 portu üzere çeşitli temas seçeneklerine sahip. PS5 ve Xbox Series X üzere konsollar için ülkü olan U27G3XM, 4K 120Hz çıkışı destekleyerek konsol oyuncularının da beğenisini kazanmayı hedefliyor. Ayarlanabilir yükseklik (130mm), 90° dönebilen portre modu ve oyun estetiğine uygun özgün kırmızı ayrıntılar içeren bir stand ile monitör, kullanıcıların gereksinimlerine karşılık veriyor.

Oyunseverler için Adaptive Sync teknolojisi ile donatılmış bu monitör, kare düşüşlerini, ekran yırtılmalarını ve takılmaları en aza indirgemeyi amaçlıyor. Ayrıyeten 1ms GTG reaksiyon mühleti sayesinde süratli yansılar sunuyor. Düşük gecikme mühleti teknolojisi ve IC çip ikincil geliştirme ile donatılan aygıt, süratli ve hassas bir performans sergiliyor.

Ergonomik tasarımı, PIP/PBP bölünmüş ekran seçenekleri ve AOC’nin G-MENU ayarlama yazılımı ile donatılmış monitör, kullanım kolaylığı ve oyun tecrübesini artırmayı hedefliyor. Pratik özellikler ortasında, kabloları düzenlemek için dairesel bir idare deliği ve şık bir uzay grisi üçgen stand yer alıyor.

AOC, bu monitörle birlikte, 45 inç kavisli OLED ekrana ve 240Hz yüksek yenileme oranına sahip AG456UCZD modelini ve yeni bir 28 inç 4K oyuncu monitörünü de piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu modeller de AOC’nin kullanıcıların farklı gereksinimlerine ve bütçelerine hitap eden geniş eser yelpazesini yansıtıyor.

Tüketiciler, AOC U27G3XM monitörün yanı sıra başka yeni modelleri de çevrimiçi perakendeciler, elektronik mağazalar ve başka satış noktalarında bulabilirler. Bu eserlerin bilhassa yüksek performanslı oyun tecrübesi arayan kullanıcılar için cazibeli olması bekleniyor.