AOC Q27G3ZN oyun monitörü, QHD çözünürlük ile duyuruldu

AOC Q27G3ZN oyun monitörü, QHD çözünürlük ile duyuruldu

AOC, hem oyuncuların hem de profesyonellerin muhtaçlıklarını karşılamak üzere tasarlanmış yeni monitör serisini piyasaya sürdü. AOC Aegis Q27G4’ün duyurulmasının akabinde, marka artık AOC Q27G3ZN’yi tanıttı. Bu yeni model, daha yüksek bir yenileme suratı paneli arayan bireyler için tasarlandı.

AOC Q27G3ZN, QHD çözünürlüklü 27 inç bir IPS monitör olup, akıcı oyun tecrübesi için 260Hz’e kadar yüksek bir yenileme suratına sahip. Doğal 8-bit renk derinliği özelliği ile sRGB renk alanının %99’unu ve DCI-P3 renk alanının %92’sini kapsıyor. Monitör, tipik olarak 350 nit parlaklık sunuyor ve VESA DisplayHDR 400 sertifikası için dorukta 450 nitlere ulaşıyor. 1 ms GTG reaksiyon müddeti ve 0.5 ms MPRT ile süratli tempolu oyunlarda hareket bulanıklığını en aza indiriyor.

AOC Q27G3ZN oyun monitörü, QHD çözünürlük ile duyuruldu

Monitörün ergonomik standı, döndürme, eğilme, yatay dönüş ve yükseklik ayarı yapılmasına imkan tanıyor. İrtibat seçenekleri ortasında iki HDMI 2.0 portu, DisplayPort 1.4 ve bir kulaklık jakı bulunuyor. AMD FreeSync Premium sertifikalı ve Adaptive-Sync teknolojisi ile VESA DisplayHDR 400 sertifikasına sahip. Oyun özellikleri ortasında AOC’nin G-Menüsü, MBR, Düşük Giriş Gecikmesi, Gölge Denetimi ve çeşitli Oyun Modları yer alıyor.

Monitörün fiyatlandırma ve piyasaya çıkış ayrıntıları şu anda muhakkak değil. Bu ortada, monitöre daha fazla esneklik ve ayarlanabilirlik sağlayan ergonomik bir kola sahip olan AOC U27P3UB 4K IPS monitörüne de göz atabilirsiniz.