Anadolujet tarihten büsbütün silindi!

Anadolujet tarihten büsbütün silindi!

Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketlerinden Anadolujet, yeni bir markalaşma sürecine girdi. Artık AJet ismiyle tanınacak olan şirket, bu değişiklikle birlikte logo ve uçak renkleri konusunda da kıymetli değişikliklere gidiyor.

Yeniden markalaşma kararı, Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde hizmet veren Anadolujet’in stratejik bir adımı olarak dikkat çekiyor. Sabiha Gökçen Havalimanı’nı merkez olarak belirleyen AJet, yeni logosu ve renk seçimiyle kendisini tekrar tanımlıyor.

Anadolujet tarihten büsbütün silindi!

Anadolujet periyodundan kalma kırmızı rengi artık kullanmayacak olan şirket, marka kimliğinde yalnızca mavi renk tonlarına yer verecek. Bu renk tercihiyle bir arada, logo ve uçaklarının boyasında da bariz değişiklikler gözlemlenecek. Mavi, çoklukla güvenilirlik, sakinlik ve profesyonellik üzere olumlu özellikleri simgelerken, havacılık dalında tercih edilen bir renk olarak biliniyor.

Yeniden markalaşma süreci, AJet’in imajını güncelleyerek müşterilere daha çağdaş ve çağdaş bir hava sunmayı amaçlıyor. Logo ve renk değişikliği, şirketin yolculara ve havacılık dalına olan taahhütlerini vurgulamak ismine yapılan stratejik bir atak olarak bedellendiriliyor.

AJet’in bu marka değişikliğiyle birlikte, rekabetçi havacılık kesimindeki yerini güçlendirmesi ve müşteri sadakatini artırması bekleniyor. Tekrar markalaşma sürecinin şirketin gelecekteki büyüme gayeleri doğrultusunda kıymetli bir adım olduğu söz ediliyor.