ALFA IT Yazılım, “Yapay Zeka Takviyeli Sigorta Yazılımında Sona Gelindi”

ALFA IT Yazılım, “Yapay Zeka Takviyeli Sigorta Yazılımında Sona Gelindi”

Erinci, gelişmiş algoritmalar ve yapay zeka teknolojilerini bir ortaya getiren yeni sigorta yazılımını piyasaya sürerek bölümde çığır açacaklarını duyurdu. Bu yenilikçi platformun, sigortacılık tecrübesini baştan aşağı yine şekillendirmeye odaklanarak müşterilere eşsiz bir hizmet sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Türk Teşebbüsçü Ahmet Erinci, Türkiye’deki sigorta sistemlerinin eksiklerini tespit ettikten sonra, yapay zeka dayanaklı sigorta yazılımı geliştirme kararı aldıklarını açıkladı. Erinci, “Teknolojinin sunduğu imkanları en tesirli formda kullanarak, sigorta dalında müşteri memnuniyetini artırmayı ve iş süreçlerini daha verimli hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu yeni yazılım, gelişmiş algoritmalar ve yapay zeka ile donatılmış olacak, bu da müşterilere daha süratli, daha hakikat ve daha şahsileştirilmiş tahliller sunmamıza imkan tanıyacak” dedi.

Projelerinin araştırma-geliştirme basamağında olduklarını ve şimdi kullanıma sunulmadığını belirten Erinci, 2024 yılı içinde bu ihtilal niteliğindeki sigorta yazılımını hayata geçireceklerini lisana getirdi. Bu süreçte, teknolojinin getirdiği en son yenilikleri ve müşteri gereksinimlerini dikkate alarak, bölüme istikamet verecek bir tahlil sunmayı amaçlıyorlar.

ALFA IT Yazılım A.Ş.’nin yapay zeka dayanaklı sigorta yazılımı, yalnızca sigortacılık bölümünü dönüştürmekle kalmayacak, tıpkı vakitte müşterilere daha şeffaf, kullanıcı dostu ve rekabetçi bir sigorta tecrübesi sunarak kesime yeni bir standart getirecek. ALFA IT Yazılım çatısı altındaki bu inovasyon, sigorta kesiminde geleceğe dair heyecan verici bir devri başlatmaya aday görünüyor.